Image default
Ameryka TOP 10

Jakie są największe miasta w USA pod względem liczby mieszkańców

Poniżej zobaczmy, które z miast w USA są najbardziej zaludnione. Raport dostarczył World Population Review. Jak zapewne się domyślacie na 1 miejscu jest Nowy Jork. Które miasto je goni? Jaka jest liczba mieszkańców w największych miastach w USA?

Ile ludzi mieszka w największych miastach w USA?

Nowy Jork

Nowy Jork, inaczej nazywany „Wielkim Jabłkiem” i „Miastem, które nigdy nie śpi”, zamieszkuje ponad 8 i pół miliona ludzi. Słynie on z najbardziej znanych dzielnic świata, restauracji, hoteli, a także wydarzeń. Do najgłośniejszych należy z pewnością atak na dwie wieże. W wyniku zderzenia samolotów z World Trade Center, wieżowce zawaliły się.

world trade center
World Trade Center

Mapa

Los Angeles

Drugie co do wielkości miasto znajdujące się w Stanach Zjednoczonych to Los Angeles. Mieszka tam ponad 4 miliony ludzi. Nazywane jest ono „Miastem Aniołów”, lub „La La Landem”. Metropolia przyciąga do siebie turystów, a to za sprawą rozległego centrum przemysłu rozrywkowo, łatwym dostępem do plaż, lasów i szlaków turystycznych. Los Angeles to miasto znane także z telewizji, a to za sprawą mieszkających tam celebrytów, artystów i gwiazd z dużego ekranu.

Mapa

Chicago

Chicago, tzw. „Wietrzne miasto” to metropolia położona nad jeziorem Michigan, zamieszkiwana przez ponad 2 i pół miliona osób. Miasto słynie z przepięknej panoramy, muzeów i kultowej architektury.

chicago
Chicago

Mapa

Houston

„Kosmiczne miasto” Houston zamieszkuje ponad 2 miliony osób. Metropolia zapewnia idealne miejsce pracy, a także charakteryzuje się zróżnicowaną gospodarką.

Mapa

Phoenix

Phoenix To tzw. „Dolina Słońca” licząca ponad 1 700 000 mieszkańców. Jest to otoczone pustynnymi górami i szlakami tur tycznymi miasto, które przyciąga całe rodziny, a także turystów. Phoenix to miasto któremu towarzyszy piękna pogoda, liczne pola golfowe i inne obiekty rekreacyjne.

Mapa

Filadelfia

Filadelfia – „Miasto braterskiej miłości” to miejsce które zamieszkuje ponad półtora miliona osób. Oferuje ono liczne sale muzyczne, popularną scenę artystyczną, a także znajdziemy tam wiele modnych restauracji. Metropolia znana jest także z takich uczelni jak:

  • University of Pennsylvania,
  • Drexel University
  • Temple University

Mapa

Do największych miast zaliczamy także:

  • San Antonio – ponad półtora miliona ludzi
  • San Diego – Kalifornia niecałe półtora miliona osób
  • Dallas – około 1 300 000 mieszkańców

Zobacz nasze inne artykuły

Nowy Jork – Top 10 atrakcji w mieście, które nigdy nie śpi

admin

Miami – co warto zobaczyć? Kilka niecodziennych propozycji.

admin

13 POZYTYWNYCH rzeczy, które zaskoczyły mnie w USA – Film

admin