Image default
Ameryka Miami TOP 10

Miami – Top najlepszych atrakcji

O tym co pozytywnie zaskoczyło mnie w Miami i co warto tam zobaczyć – przeczytacie tutaj. Dziś skupimy się na atrakcjach MUST HAVE. Czyli takich, które musisz zobaczyć będąc w tym mieście na amerykańskiej Florydzie. Co warto zobaczyć w Miami?

Miami Beach

Tej atrakcji nie trzeba zbyt długo omawiać. Piękna plaża, miejsce z  filmów. Zobaczycie tam kolorowe budki ratownicze, morską panoramę i palmy. Warto dać sobie chwilę na odpoczynek i poopalać się na jednej z najlepszych amerykańskich plaż.

Ocean Drive

Ulica właśnie przy plaży, przepełniona knajpami, barami i hotelami. To tutaj zobaczycie dom, przed którym w 1997 roku został postrzelony znany projektant mody – Versace. Ocean Drive to ulica pełna restauracji, hoteli i sklepów z pamiątkami. Jest to jedno z najbardziej turystycznych miejsc w Miami!

Wynwood District

Czyli artystyczna dzielnica, w której znajdziecie kolorowe murale oraz rzeźby. Budynki są pięknie ozdobione, a w okolicy nie brakuje klimatycznych kafejek i restauracji. Jeśli chcesz kupić sobie szaloną pamiątkę do domu – odwiedź tę okolicę. Jeśli jesteś designerskim maniakiem – odwiedź tę okolicę. Jeśli jesteś turystą i tak odwiedź tę okolicę. Nie zawiedziesz się!

Bayfrond Park

O nim pisaliśmy już w tym artykule, warto jednak przypomnieć o jego odwiedzeniu jeszcze raz. Warto w to miejsce wybrać się zarówno w dzień, jak i w nocy. widok jest oszałamiający. Drapacze chmur, woda i chill – Miami. A w okolicy znajduje się Hard Rock Cafe, gdzie zobaczycie oryginalne ubrania celebrytów, np. Michaela Jacksona lub Shakiry. Niedaleko znajduję się inne knajpki, bary i sklepy z pamiątkami.

Kennedy Space Center

Nie jest to atrakcja, która mieści się ściśle w Miami. Wycieczka do tego miejsca trwa około 6 godzin, aczkolwiek warto zobaczyć teren NASA, jeśli ma się na to czas. Teren obiektów wynosi ponad 500 kilometrów kwadratowych i można zwiedzać go autokarem. To tutaj zobaczycie, np. halę z największą amerykańską rakietą, pawilon z promem kosmicznym lub aligatora.

Key West

Key West to najbardziej karaibska miejscowość w całych Stanach Zjednoczonych. Stamtąd do Kuby jest tylko 100 mil. Zobaczycie prawdziwe dzikie plaże, napijecie się wody z kokosa. Pospacerujecie pomiędzy kolorowymi domkami i usłyszycie gdakanie amerykańskich kur. Wycieczka na Key West trwa około 2 godzin autem, ale z warto to zrobić. Oprócz karaibskich klimatów zachwyci Was również sama droga, bo autostrada ciągnie się wzdłuż oceanu. Fascynujące przeżycie.

Miami – mapa

Zobacz nasze inne artykuły

Miami – co warto zobaczyć? Kilka niecodziennych propozycji.

admin

Jak zadzwonić z Polski do Ameryki i z USA do Polski?

admin

Atrakcje w San Francisco w stanie Kalifornia

admin