Image default
Ameryka Miami

Miami – co warto zobaczyć? Kilka niecodziennych propozycji.

Miami – co warto zobaczyć i co mnie pozytywnie zaskoczyło w tym mieście?

O tym, że zwiedzanie Ameryki zrobiło na mnie duże wrażenie mówiłam setki razy. Ale nie opowiadałam co konkretnie zaskoczyło mnie w każdym mieście. Dziś pod lupę weźmy Miami. Czyli imprezową i kultową miejscowość nad oceanem. Co pozytywnie zaskoczyło mnie w Miami? 

Gorące plaże jak z filmów

To zdecydowanie ulubiony punkt całej wycieczki. Gorąca plaża w Miami. I gorący ratownicy. 😉 Woda była naprawdę ciepła, duże fale i budki dla ratowników prosto jak z amerykańskiego filmu. Dodatkowo wszędzie palmy i słońce. Żyć nie umierać.

Darmowa kolejka

Nie, nie chodzi mi o alkohol, a o ciuchcię. Kolejka to dość nietypowy środek transportu w centrum amerykańskiego miasta. W Miami możecie do takiej wsiąść i pozwiedzać miasto. Według mnie jest to ciekawy sposób na szybką przejażdżkę po mieście. Zobaczycie cudowne widoki na wieżowce i miasto. Polecam przejechać się zarówno w nocy, jak i w dzień. Zobaczenie wszystkich drapaczy chmur po zmroku to niesamowite przeżycie.

Domy milionerów

W Miami oprócz drapaczy chmur zobaczycie również domy milionerów. Wiele willi, niektóre z nich kojarzyć możecie, np. z programów pt. “Żony Hollywood”. Spacerując ulicami koło plaży zobaczycie również słynny dom Versace. Ogólnie, jeśli chcecie zobaczyć jak naprawdę mieszkają milionerzy – koniecznie odwiedźcie to miasto.

Miami – co warto zobaczyć? Na pewno Bayfront Park

Według mnie było to najbardziej niesamowite miejsce w całym Miami. Moim ulubionym widokiem na świecie jest krajobraz oceanu, noc i do tego oświetlone wieżowce. Taki obraz zobaczyć odwiedzając w nocy Bayfront Park. Mieścił się  on bardzo blisko mojego hotelu, tuż obok 1st street. Nie omieszkam jednak dodać, żebyście byli ostrożni odwiedzając ten teren w nocy, gdyż pomimo swojego klimatu – zamieszkiwało go kilkunastu bezdomnych. Pamiętajcie, zawsze bierzcie osobę towarzyszącą na takie wyprawy.

drapacze chmur miami

Język hiszpański popularniejszy od angielskiego

Tego wjeżdżając do Miami się nie spodziewałam. Ludzie częściej używali hiszpańskiego niż angielskiego. Także nie zdziwcie się, że podczas pobytu w Miami poczujecie się trochę jak na Mallorce lub innej Ibizie.

Blisko na Key West

Key West jest to najbardziej karaibskie miasteczko w USA. Poczujecie się tam troszkę już jak w innym, bardziej chilloutowym kraju. Wypijcie tam wodę z kokosa, a przechadzając się między kolorowymi domkami usłyszycie gdakanie kur. Plaże są bardzo naturalne i ogólnie czuć wszędobylski spokój. Na Key West zrobicie sobie również zdjęcie na najbardziej wysuniętym na południe punktem w Stanach. Stamtąd do Kuby to już niecałe 100 mil. Kto się wybiera?

Little Havana i przedmieścia miasta

Czyli kolorowa ulica Miami na przedmieściach miasta. Dlaczego wartą ją odwiedzić? Żeby poczuć klimat mieszkańców, nie tylko turystycznych atrakcji. Tylko nie zdziwcie się, że zamawiając coś w tutejszej knajpie – będziecie musieli użyć hiszpańskiego!

Przed wycieczką do Miami warto poczytać o tym mieście, okolicznych atrakcjach i wszystkich informacjach dotyczących Stanów Zjednoczonych. A może byliście już w tym mieście? Co pozytywnie zaskoczyło Was na Florydzie? O TOP 10 atrakcji w Miami możecie poczytać tutaj.

Zobacz nasze inne artykuły

USA w pigułce

admin

Miami czy Los Angeles?

admin

Jakie są największe miasta w USA pod względem liczby mieszkańców

admin