Image default
Ameryka Poradniki podróżnika

Park Narodowy Sekwoi

 Zwiedzając zachodnie wybrzeże USA, warto odwiedzić Park Narodowy Sekwoi, który oferuję wiele wspaniałych atrakcji turystycznych. Sprawdź, co warto zobaczyć, a  na co uważać.

Położenie Parku i dojazd

Park Narodowy Sekwoi znajduję się w Kalifornii w USA. Powstał w 1890 roku, aby chronić znajdujące się w nim wspaniałe drzewa – Sekwoje. Był drugim po Yellowstone parkiem narodowym Stanów Zjednoczonych. Leży w paśmie gór Sierra Nevada. Znajduję się w nim najwyższy szczyt Kalifornii – Mount Whitney (4421 m.n.p.m). Jest okazałym  kompleksem leśnym, w którym znajdziemy liczne łąki oraz jaskinie. Turyści najchętniej jednak odwiedzają park, aby zobaczyć największe drzewa świata.

Do parku można dojechać z dwóch stron, od zachodu od strony Fresno – droga 180,  oraz od południa od miasteczka Three Rivers – droga 198. Zwiedzanie jest płatne i powinniśmy być przygotowani na koszt $35 za wjazd. Warto zwrócić uwagę na porę roku, w jakiej chcemy odwiedzić park. Ze względu na to, że znajduję się on dosyć wysoko, zima długo się utrzymuję i nawet wiosną możemy spotkać tam śnieg. Dopiero od połowy maja park otwiera restauracje, sklepy i hotele dla turystów. Również wtedy zaczyna jeździć parkowy autobus. Od połowy września park zaczyna ograniczać wszystkie serwisy, ponieważ w każdej chwili może pojawić się w nim śnieg. Jest otwarty zimą, ale obowiązkowym jest wtedy założenie łańcuchów.

Mapa

Atrakcje

W parku znajduję się największe drzewo na świecie – General Sherman Tree. Jest to tylko jedna z wielu atrakcji, które możemy tam zobaczyć:

  • Tunnel Rock – jest to ogromny głaz, który wsparty jest o dwa inne. Turyści chętnie zatrzymują się przy nim, aby zrobić fantastyczne zdjęcia.
  • Crystal Cave – to marmurowa jaskinia, w której znajdują się imponujące stalaktyty i stalagmity, jest jedyną jaskinią udostępnioną do zwiedzania.
  • Tunnel Log – to przewrócona Sekwoja, z wydrążonym przejazdem dla samochodów.
  • Hospital Rock – to skała z pięknymi piktogramami w intensywnym czerwonym kolorze. Kiedyś znajdowała się tam osada Indian Potwisha.
  • Crescent Meadow – to niezwykłej urody, otoczona sekwojami łąka.

Bezpieczeństwo

Odwiedzając Park Narodowy Sekwoi, musimy jednak wiedzieć na co uważać. Przede wszystkim zaleca się większym samochodom wybieranie trasy od strony zachodniej, ze względu na to, że trasa od strony Three Rivers jest węższa, ma sporo zakrętów i w konsekwencji jest niebezpieczna. Musimy również pamiętać o tym, że w tym parku, jak w żadnym innym bardzo łatwo natknąć się na niedźwiedzie. Park oferuje kilka porad jak radzić sobie w takich sytuacjach, jednak przed wybraniem się do niego warto samemu dowiedzieć się jak poradzić sobie z misiami.

Zobacz nasze inne artykuły

Rozmowa przez telefon podczas lotu samolotem

admin

Miami – co warto zobaczyć? Kilka niecodziennych propozycji.

admin

Ile to jest inch? Ile cm ma stopa? Czyli jednostki miar w USA

admin