Image default
Filmy i zdjęcia San Francisco TOP 10

Atrakcje w San Francisco w stanie Kalifornia

San Francisco to kulturalne, handlowe i finansowe centrum Północnej Kalifornii. Położone jest na półwyspie San Francisco, otoczonym przez Ocean Spokojny. Jest to najgęściej zaludnione miasto w stanie Kalifornia.
Popularna miejscowość turystyczna, San Francisco, znana jest z chłodnego lata, mgły, stromych wzgórz, eklektycznej mieszanki architektury i zabytków,. Znajduje się tam między innymi byłe więzienie federalne Alcatraz.

Do miasta przeniosło się wielu przedsiębiorców i twórców aplikacji komputerowych, a następnie specjaliści od marketingu, projektowania i sprzedaży. W San Francisco znajduje się bowiem wiele firm informatycznych – w tej chwili portali gigantów.

Gospodarka

San Francisco ma zróżnicowaną gospodarkę usługową, a zatrudnienie jest rozłożone na szeroki zakres usług profesjonalnych, w tym usługi finansowe, turystykę i coraz bardziej zaawansowane technologie.

Turystyka

Turystyka to jedna z największych branż sektora prywatnego w mieście, która zapewnia więcej niż jedno na siedem miejsc pracy w mieście. Częste przedstawianie miasta w muzyce, filmie i kulturze popularnej sprawiło, że miasto i jego punkty orientacyjne są rozpoznawalne na całym świecie.

Kultura i życie współczesne

Chociaż dzielnica finansowa, Union Square i Fisherman’s Wharf są dobrze znane na całym świecie, San Francisco charakteryzuje się również licznymi kulturowo bogatymi krajobrazami ulic, na których znajdują się dzielnice o mieszanym przeznaczeniu.

Plaże i parki

Kilka parków w San Francisco i prawie wszystkie plaże stanowią część regionalnego Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Golden Gate, jednej z najczęściej odwiedzanych jednostek w systemie parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, z ponad 13 milionami odwiedzających rocznie.

Najlepsze atrakcje w San Francisco

  • Wyspa Alcatraz – Jedno z najsłynniejszych więzień świata
więzienie alcatraz
Wszystkim znane więzienie Alcatraz
  • Golden Gate Bridge – most o długości 2,7km
san francisco
Golden Gate Bridge – most o długości 2,7km
  • Alamo Square – charakterystyczny rząd domów (m.in. z serialu „Pełna Chata”)
Alamo Square
Alamo Square – charakterystyczny rząd domów
  • Fisherman’s Wharf – dzielnica portowa
  • Lombard Street –najbardziej kręta uliczka na świecie
  • Żółty tramwaj – Cable Car
Cable Car
Cable Car – żółty tramwaj

Położenie i mapa

Zobacz nasze inne artykuły

Amsterdam – miejsca które warto odwiedzić – Film

admin

Nowy Jork – Top 10 atrakcji w mieście, które nigdy nie śpi

admin

San Francisco- miejsca które warto odwiedzić – Film

admin