Ameryka Filmy i zdjęcia Kultura i rozrywka

Super Bowl – Czym jest największe święto NFL w USA?

Czym jest Super Bowl – czyli jedno z największych wydarzeń sportowych odbywających się w USA? Kto wynalazł i wymyślił nazwę tego sportowego wydarzenia? Ile kosztuje reklama pojawiająca się na telebimie podczas meczu NFL?

Kto wynalazł i nazwał Super Bowl?

Super Bowl to wydarzenie wymyślone przez właściciela Kansas City Chiefs, a jest nim Lamar Hunt. Żartobliwie nazwał on grę Super Bowl, po obejrzeniu grupy dzieci bawiących się zabawką o nazwie „Super Ball”. Nazwa była zgodna z grami typu „bowl” w college’u. Jednak wiele gazet powszechnie używało terminu Super Bowl już w 1967 roku – lata przed pierwszą oficjalnie nazwaną grą Super Bowl.

Czym jest Super Bowl?

Super Bowl to gra o mistrzostwo National Football League (NFL). Drużyny NFL rywalizują jesienią o zaszczyt bycia jedną z dwóch najlepszych drużyn, które zagrają w największym meczu roku: Super Bowl .
Jest to wielkie wydarzenie dla graczy i kibiców NFL i CBS. Ci pierwsi mają szansę wygrać mistrzostwa, a kibice obejrzą ostatni mecz w sezonie przed długą przerwą między sezonami.

Najchętniej oglądanym turniejem Super Bowl w historii jest Super Bowl XLIX w 2015 roku. Mecz ten wygrał New England Patriots a grali oni przeciwko Seattle Seahawks. Mecz ten obejrzało 114,44 milionów widzów. Super Bowl jest nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także kulturalno-rozrywkowym.

Chiefs vs. Buccaneers – mecz wideo

Ile kosztuje reklama Super Bowl?

O stawkach za reklamę pojawiająca się podczas meczu mówiono wszędzie. Umieszczając spot reklamowy w jednym z pierwszych turniejów (w 1967 roku) trzeba było zapłacić od 37 500 do 42 500 dolarów (USD)
W 2021 roku, reklama wyceniana jest na 5,5 miliona dolarów za 30-sekundową reklamę.

Koncert przed turniejem – wideo

Zobacz nasze inne artykuły

Czat w USA – czyli chat room w Ameryce

admin

San Francisco widziane z lotu ptaka – filmy w 4k

admin

Jakie jest napięcie w gniazdkach w USA? Jaka wtyczka jest potrzebna?

admin