Aplikacje do liczenia kalorii

Sprawdziliśmy aplikacje dostępne w sklepie Google Play, które pomagają w liczeniu kalorii. Stanowią one doskonały kalkulator do kontroli ilości jedzenia jakie spożywamy w ciągu dnia.

VitaScale kalkulator kalorii i wymienników

Pierwszą z nich jest aplikacja VitaScale, która jak określa producent, została stworzona z myślą o diabetykach typu 1. Dzięki jej funkcjonalności obliczmy kaloryczność produktów, a także zawartość węglowodanów, tłuszczy i białka. Jakie jeszcze funkcje oprócz kalkulatora kalorii zawiera VitaScale? Aplikacja pomoże nam w przeprowadzeniu statystyk żywieniowych, przypomni o zaplanowanym posiłku i obliczy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne z podziałem na poszczególne wartości odżywcze. Ogromna baza produktów jest systematycznie uzupełniana, ale istnieje możliwość dodania także własnych produktów. W opcjach znajdziemy także funkcje pomocne dla cukrzyków, w tym Kalkulator WW, obliczanie jednostek insuliny w zależności od pory dnia, dziennik diabetyka i pomiary glikemii.

YAZIO – Licznik Kalorii

Kolejną bezpłatną aplikacją dzięki której wyliczmy nasze zapotrzebowanie na kalorie to Licznik Kalorii YAZIO. Dzięki jej funkcjonalności możemy prowadzić dziennik żywienia i aktywności, co pomaga kontrolować wagę swojego ciała.

Jakie jeszcze funkcje oferuje bezpłatna aplikacja Yazio? Znajdziemy w niej między innymi osobisty plan utraty wagi lub budowania mięśni, tabele kalorii dla ponad 2 milionów produktów, dziennik żywienia, kontrolę węglowodanów, białka i tłuszczy. Ciekawą opcją jest wbudowany skaner kodów kreskowych, który umożliwia szybkie wyszukiwanie produktów. Istnieje możliwość zakupu wersji PRO co otwiera przed nami dodatkowe funkcjonalności.

FastSecret :Licznik Kalorii

FastSecret to kolejne rozwiązanie dostępne w sklepie Gogle Play, które umożliwia łatwe i efektywne liczenie kalorii, co przekłada się na zgubienie zbędnych kilogramów. Co ważne, aplikacja doskonale uzupełnia się z Samsung Health, Fitbit czy Google Fit. Co jeszcze znajdziemy w jej opcjach? FastSecret to także licznik kroków i przejrzysty dziennik żywieniowy dzięki któremu zaplanujemy posiłki, Funkcja rozpoznawania jedzenia i skaner kodów kreskowych pomoże szybko znaleźć interesujący nas produkt. W funkcjonalności nie zabrakło także gotowych przepisów na posiłki. Dzięki wersji Premium otwierają się przed nami dodatkowe możliwości, które pomogą nam jeszcze skuteczniej kontrolować swoją wagę.

Tabela Kalorii – wiem co jem – licznik kalorii

Na ocenę 4,2 zasłużyła kolejna aplikacja dostępna w sklepie Google Play. Jest to program Tabela Kalorii – wiem co jem – licznik kalorii, która umożliwia prowadzenie zbilansowanej diety połączonej ze zdrowym trybem życia. W jej funkcjonalności znajdziemy podstawową funkcję, czyli licznik kalorii w tym wartości energetyczne produktów. Producent zaleca zakup wagi, dzięki której z dokładnością do 1 grama wyliczymy składniki obecne w danym produkcie.

Fitatu Licznik Kalorii i Dieta

Całkowicie darmowa aplikacja, jaką jest Fitatu Licznik Kalorii i Dieta pomoże obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, co pozwoli schudnąć, nabrać masy lub utrzymać dotychczasową wagę. Jakie jeszcze funkcje posiada aplikacja Fitatu? Bardzo duża baza produktów, która z miesiąca na miesiąc przybiera na ilości czyni aplikację jedną z najbardziej funkcjonalnych. Co ważne znajdziemy tam potrawy z takich sieci restauracji jak McDonalds, KFC czy Subway, oraz produkty własne ze sklepów takich jak na przykład Biedronka czy Lidl. Podobnie jak w pozostałych aplikacjach, znajdziemy w funkcjach skaner kodów kreskowych. Poza wszystkimi opcjami związanymi z żywieniem, znajdziemy zestawy ćwiczeń, dzięki którym stracimy zbędne kilogramy i utrzymamy wagę. Aplikacji umożliwiających prowadzenie zbilansowanej diety jest bardzo dużo. Warto jednak przed ściągnięciem danego programu sprawdzić czy nie zawiera on złośliwego oprogramowania, lub nie narusza naszych danych osobistych. A Wy z jakich aplikacji korzystacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *