Image default
Portugalia TOP 10

Porto – najciekawsze atrakcje

Porto to jedno z najpiękniejszych miast, w których miałam okazję spędzać swój czas. Portugalia należy do krajów, które w zeszłe wakacje nie przywiązywała dużej uwagi do obostrzeń. Jeśli w tym roku sytuacja się powtórzy – warto się tam wybrać. Jakie są najciekawsze atrakcje w Porto?

porto co zobaczyć

Dzielnica Ribeira

Pierwszym i najważniejszym punktem może być dzielnica Ribeira, została ona wpisana na listę UNESCO. Widok z mostu powala na kolana. Klimatycznie oświetlone domki i cudowny widok na panoramę miasta. Warto wstąpić na kawę do pobliskich restauracji i podziwiać piękne pejzaże.

Winne piwnice w Porto

Znajdziecie ich mnóstwo, ja osobiście polecam piwnicę Croft Porto. Wstęp wraz z przewodnikiem (po angielsku) i degustacją w standardowej wersji kosztuje14 euro. Możecie również tak jak ja zdecydować się na wersję premium (dodatkowe wino do degustacji i czekolada) i zapłacić kilka euro więcej. Wycieczka prowadzona w świetny i ciekawy sposób, moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę!

Księgarnia Lello

Autorka Harrego Pottera mieszkała swojego czasu w Porto, zainspirowała się wystrojem księgarni i przeniosła go do Hogwartu. Kręte schody i niesamowite półki z książkami będą świetną rozrywką dla fanów Harrego. Wstęp do tego miejsca kosztuje 5 euro, aczkolwiek możecie je później wykorzystać jako rabat do swojego zakupu. Kupiłam tam najpiękniejszą okładkę “Małego Księcia” i “Romeo i Julii” jakie kiedykolwiek widziałam. Jedynym moim zastrzeżeniem jest bardzo długa kolejka, więc przed wyjściem warto uzbroić się w cierpliwość.

porto

Most Luisa I w Porto

Wspomniany przeze mnie wcześniej most łączy dwie najbardziej urokliwe dzielnice Porto. Most stanowi symbol Porto, znajdziecie go na wielu pamiątkach. Odwiedzając to miasto przygotuj się na dobry trening, który zaliczysz pokonując schody z jednego końca mostu na drugi. Na powyższym zdjęciu widok z tego miejsca.

Farolim de Felgueiras

Farolim de Felgueiras to nic innego jak piękna latarnia morska, która znajduje się na obrzeżach miasta. Rozbijające się fale oceanu to przepiękny widok. A po zwiedzaniu polecam wybrać się do portugalskiej kawiarni Fabrica De Nata i spróbować przepysznych narodowych ciasteczek. Kolejnym plusem tej kawiarni są niskie ceny. Czasami zdarzyło mi się chodzić tam 3 razy dziennie, a to już chyba mówi samo za siebie.

Porto to przepiękne miasto, które zachwyca swoimi urokliwymi budowlami. Zdecydowanie zaliczam się do fanów tego miejsca i mam nadzieję, że odwiedzę je jeszcze nie jeden raz. Zwiedziłeś już najciekawsze atrakcje w Porto? 

Zobacz nasze inne artykuły

Nowy Jork – Top 10 atrakcji w mieście, które nigdy nie śpi

admin

Miami – Top najlepszych atrakcji

admin

Atrakcje w San Francisco w stanie Kalifornia

admin