Image default
Nowy Jork TOP 10

Nowy Jork – Top 10 atrakcji w mieście, które nigdy nie śpi

Nowy Jork TOP 10 atrakcji – co może zachwycić nas w tym mieście? The Big Apple to z pewnością jedno z największych marzeń wielu podróżników. Dla odważnych sytuacja pandemiczna może okazać się dobrą okazją na zakup tańszych biletów. Loty na wakacje można znaleźć już za ok. 900 złotych w jedną stronę polską linią LOT. Jest to bardzo wygodne, bo nie musimy męczyć się na przesiadkach. Jeśli spędzamy w Nowym Jorku tylko kilka dni – warto zobaczyć te najlepsze atrakcje. Jaki jest TOP 10 atrakcji w Nowym Jorku?

Top 10 atrakcji w Nowym Jorku

Central Park

Wszyscy znają go z filmów, chociażby z kultowego “Kevin Sam w Nowym Jorku”. W Central Parku dzieje się wszystko, jest to ogromny park w samym centrum Wielkiego Jabłka.  Co ciekawe, park ma 4km długości i 0.8 km szerokości, co czyni go 1.5 większym od księstwa Monaco. Z pewnością rzuci Wam się w oczy, a piknik w centralnej części miasta jest swego rodzajem must have! Za dnia możecie natrafić tam na wiele wydarzeń (ja natrafiłam na koncert dla dzieci chorych na raka), a wieczorem zobaczyć darmowe przedstawienia nowojorskich artystów. Central Park ma swój klimat i to trzeba po prostu poczuć. Niektórzy stawiają na zwiedzanie parku rowerem, a cena takiej wycieczki to około 10$ za 2 godziny.

Nowy Jork Top 10 atrakcji – Times Squere

Tutaj zdecydowanie warto przyjść nie tylko w dzień, ale również w nocy. Świecące telebimy, tłumy turystów, budki z corndogami i sangrią nadają temu miejscu charakterystyczny klimat. Oprócz tego często natraficie tam na księżniczki Disney’a, Spiderman’a lub panie bez biustonosza, z którymi za niewielką opłatą można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkiego po trochę. To właśnie na Times Squere kupicie wejściówkę na Broadway, ale także zjecie w popularnym Macdonald’s. Na Times Squere zrobicie zakupy w świątecznych sklepach (nieistotne w jakim miesiącu przyjedziecie do USA, te sklepy otwarte są cały rok).

Empire State Building

Tego budynku nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, znany jest z filmów, np. “King Kong”. Empire to zdecydowanie symbol Nowego Jorku, o którym zostało napisane wiele piosenek. Można wjechać na punkt widokowy znajdujący się w budynku za 52$. Niektórzy wolą jednak wjechać na Top of the Rock, ponieważ stamtąd widać właśnie Empire, a cena wynosi ok. 30$, w zależności od biletu. O tym za darmo wjechać na jeden z punktów widokowych w Nowym Jorku przeczytacie w tym artykule.

Empire State Building
Empire State Building

Brooklyn Bridge

Kolejny symbol Nowego Jorku. Brooklyn Bridge to most, który łączy ze sobą dwie dzielnice: Manhattan i Brooklyn. Z łatwością dostaniecie się tam metrem, zresztą jak wszędzie, ponieważ komunikacja w Nowym Jorku jest bardzo dobrze zorganizowana. Z mostu widać panoramę całego miasta, która z pewnością zapiera dech w piersiach.

Statua Wolności

Statua Wolności to pomnik, który przyciąga wszystkich zwiedzających Nowy Jork. Można zobaczyć ją płynąc darmowym lub płatnym promem. Aby skorzystać z tej opcji należy udać się do Battery Park, następnie przejść kontrolę bezpieczeństwa i udać się na wybrany prom. Ten darmowy nazywa się Staten Island Ferry, a podróż w jedną stronę trwa około półgodziny. Pamiętajcie, że statek nie podpływa pod sam pomnik, a zobaczycie go z daleka. Ale za darmo. 

statua wolności
Statua Wolności

Wall Street w TOP atrakcji z Nowego jorku

Kto nie oglądał filmu “Wilk z Wall Street” z Leonardo DiCaprio niech pierwszy rzuci kamieniem. Ja na pewno nie rzucę. Wall Street to ulica, która kojarzy się z giełdą i amerykańskimi interesami. W środku dzisiejszego budynku można zobaczyć Konstytucję i Kartę Praw Stanów Zjednoczonych.  Symbolem ulicy jest Charging Bull, czyli rzeźba byka, a zdjęcie z nią podobno przynosi szczęście.

Rockefeller Center

Mnie to zawsze kojarzy się z choinką i sceną z Kevina. Aczkolwiek pod Rockefeller Center warto wybrać się o każdej porze roku. Budynek mieści się w samym centrum, niedaleko znajduje się 5th Avenue (aleja pełna drogich sklepów oraz restauracji), Times Squere i Katedry św. Patryka (z pewnością zwrócicie uwagę na jej specyficzną budowlę).

Broadway – tej atrakcji nie zapomnisz

Broadway to ulica na Manhattanie, przy której mieści się 40 teatrów. Przedstawienia to głównie musicale z niesamowitymi efektami. Popularne przedstawienia to: “The Lion King”, “Hamilton”, “Chicago”, czy “Wicked”. Ceny przedstawień wahają się od 40 do nawet 400$ i kupicie je tutaj na oficjalnej stronie. Jeśli macie czas, warto wybrać się na Broadway około godziny przed spektaklem, bilety sprzedawane są po minimalnych cenach. Czasami dobre miejsce można upolować już za 30$! Warto próbować!

One World Trade Center

One World Trade Center to jeden z najwyższych budynków zbudowanych na miejsce tych, które runęły w wyniku zamachu z 2001 roku. W środku znajduje się obserwatorium, z którego widać miast pod kątem 360 stopni. Przed budynkiem można zobaczyć Strefę Zero, w której widnieją fontanny, a dookoła nich płyny z wyrzeźbionymi nazwiskami ofiar zamachu. Będąc w Nowym Jorku warto je zobaczyć i zdobyć się na chwilę refleksji.

Grand Central Terminal – filmowa atrakcja

Jest to największa stacja kolejowa świata. Zapewne kojarzycie ją z różnych filmów, np. “Superman”. Jeśli macie chwilę warto odwiedzić to miejsce i zrobić sobie zdjęcie wraz ze słynną flagą, która się tam znajduje. Grand Central Terminal to jedna z Top 10 atrakcji Nowego Jorku.

Mapa

Jeśli interesuje Was jak wygląda zwiedzanie USA, ale także przygody zakręconej studentki – śledźcie tę stronę. A o tym co mnie zaskoczyło w USA, dowiecie się z tego materiału.

Zobacz nasze inne artykuły

Atrakcje w San Francisco w stanie Kalifornia

admin

Przepiękne widoki USA

admin

Jakie są największe miasta w USA pod względem liczby mieszkańców

admin