Co to jest taśma TRX i odważnik Kettlebell

Słyszeliście kiedyś określenie taśma TRX, lub odważnik Kettlebell? Zobaczmy, czym są te urządzenia do ćwiczeń oraz jak za ich pomocą możemy kształtować swoją sylwetkę. Wkrótce opublikujemy wywiad, w którym trener personalny przybliży Wam dodatkowe korzyści jakie możecie uzyskać ze stosowania tych urządzeń.

Co to jest taśma TRX

Taśma TRX to nic innego jak pasy w kształcie litery „Y”, dzięki którym wykonamy trening z obciążeniem, które stanowić będzie masa naszego ciała. Odpowiednie ułożenie sylwetki, lub odległość, pozwoli regulować ciężar ćwiczenia. Poniższe zdjęcie obrazuje jak wygląda taśma TRX. Osoby obecne na siłowni z pewnością spotkały się z tego typu sprzętem do ćwiczeń, ponieważ obecnie stanowi on wyposażenie praktycznie każdej siłowni. Co ciekawe, urządzenie to możemy zamontować nawet u siebie w domu. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, należy sprawdzić, czy jest ono odpowiednio zabezpieczone. Poniżej przedstawiamy przykładowe filmy z użyciem taśmy TRX.

 

W parze z taśmami TRX, na siłowniach znajdziemy także przyrząd do ćwiczeń jakim jest Kettlebell. Co to takiego?

Co to jest Kettlebell?

Kettlebell

Kettlebell jest to odważnik w kształcie kuli, posiadający dodatkowo uchwyt. Może on mieć różne wielkości, kolory i wagę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy poprawić zarówno kondycję jak i zwiększyć siłę naszych mięśni. Podsumowując, Kettlebell jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących przeprowadzić trening ogólnorozwojowy. Zobaczmy materiały video obrazujące jak wykonywać ćwiczenia z użyciem Kettlebella.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *