Image default
Like Fit Trening

Co to jest taśma TRX i odważnik Kettlebell?

Słyszeliście kiedyś określenie taśma TRX, lub odważnik Kettlebell? Zobaczmy czym są te urządzenia do ćwiczeń oraz jak za ich pomocą możemy kształtować swoją sylwetkę. Wkrótce opublikujemy wywiad, w którym trener personalny przybliży Wam dodatkowe korzyści jakie możecie uzyskać ze stosowania tych urządzeń.

Co to jest taśma TRX

Taśma TRX to nic innego jak pasy w kształcie litery „Y”, dzięki którym wykonamy trening z obciążeniem, które stanowić będzie masa naszego ciała. Odpowiednie ułożenie sylwetki, lub odległość, pozwoli regulować ciężar ćwiczenia. Poniższe zdjęcie obrazuje jak wygląda taśma TRX. Osoby obecne na siłowni z pewnością spotkały się z tego typu sprzętem do ćwiczeń, ponieważ obecnie stanowi on wyposażenie praktycznie każdej siłowni.

pasek trx

Co ciekawe, urządzenie to możemy zamontować nawet u siebie w domu. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, należy sprawdzić, czy jest ono odpowiednio zabezpieczone.

Poniżej przedstawiamy przykładowe filmy z użyciem taśmy TRX.

W parze z taśmami TRX, na siłowniach znajdziemy także przyrząd do ćwiczeń jakim jest Kettlebell. Co to takiego?

Co to jest Kettlebell?

Kettlebell jest to odważnik w kształcie kuli, posiadający dodatkowo uchwyt. Może on mieć różne wielkości, kolory i wagę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy poprawić zarówno kondycję jak i zwiększyć siłę naszych mięśni. Podsumowując, Kettlebell jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących przeprowadzić trening ogólnorozwojowy.

odważnik Kettlebell

Zobaczmy materiały video obrazujące jak wykonywać ćwiczenia z użyciem Kettlebella.

Zobacz także

Jak utrzymać formę na wakacjach

LikeFit.pl

Jazda na rowerze dla poprawy formy. Sprawdź czy robisz to dobrze

LikeFit.pl

Jak zacząć biegać, gdy masz nadwagę

LikeFit.pl