Jak ćwiczyć w zimie?

Jeśli w okresie zimy brak Ci chęci i motywacji do ćwiczeń fizycznych to ten artykuł sprawi, że zechcesz pozbyć się swoich wymówek. Jest w nim wiele ciekawych porad i zaskakujących pomysłów na aktywne spędzenie zimowego czasu.

A może sporty zimowe?

Podstawą jest wybór właściwego treningu. Jest to istotne, ponieważ dobrze jest robić to co się lubi i sprawia nam przyjemność. Nie wszystkie sporty nadają się do uprawiania ich zimą dlatego też jest to dobra okazja na wypróbowanie czegoś nowego z pozostałych dyscyplin. Zima jest to wyjątkowy czas kiedy można jeździć na nartach, snowboardzie, sankach, łyżwach, biegać na nartach lub rakietach. Zimowe zajęcia na dworze również uważaj jako formę ćwiczeń!

Dla zwolenników ciepła pozostają ćwiczenia na siłowni lub w domu, które wcale nie są mniej urozmaicone. Albowiem wszystko zależy od nastawienia i wyznaczonych celów. Cele powinny być bardzo dokładnie sprecyzowane co do daty i np. ilości zgubionych kilogramów. Systematyczność i rutyna odgrywa dla naszego organizmu kluczową rolę, ponieważ nasz organizm po pewnym czasie uznaje czynność za coś całkowicie naturalnego, a w przypadku jej nie wykonania odczuwa brak. Aby ćwiczenia przebiegały szybko i efekty były zauważalne dobrze jest znaleźć sobie partner do ćwiczeń.

Bądź przygotowany na każdą ewentualność pogodową i posiadaj zawsze plan B ćwiczeniowy.

Zimą łatwiej o kontuzje

Zachowaj bezpieczeństwo podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. Nie trudno przy minusowej temperaturze o odmrożenia części ciała lub hipotermii. Ubieraj się warstwowo zaczynając od rzeczy syntetycznych, które wchłaniają pot, a na wierzch coś wodoodpornego. Podstawą każdego treningu w domu i na dworze powinna być rozgrzewka dlatego zwróć na nią większą uwagę w chłodniejsze dni. Pomimo braku naocznego zauważenia promieni słonecznych one wciąż się znajdują- pamiętaj smarować się kremem z filtrem.

Jak zacząć ćwiczyć zimą?
Ustalając sobie cele i motywację oraz wybierając sport, który Cię naprawdę interesuję.

Czy dobrze jest ćwiczyć zimą?
Każde ćwiczenie jest dobre, aczkolwiek trzeba zachować przy tym wyznaczone zasady i środki ostrożności.

Jak mogę pozostać aktywnym w miesiącach zimowych?
Uprawiając sporty zimowe lub ćwiczyć w domu/na siłowni

Jak mogę wykonywać trening cardio zimą?

  • Możesz biegać na dworze lub na bieżni
  • Jeździć rowerem na dworze lub stacjonarnie
  • Pływać na basenie
  • Jeździć na nartach, snowboardzie, łyżwach